نتایج جستجو برای عبارت :

افراط

فناوری باعث شده است که افراد جامعه بتوانند مداحی‌ها و ترانه‌های مورد علاقه‌شان را به راحتی و به دفعات گوش دهند که نتیجه آن افراط کاربر در گوش دادن مداحی/ترانه مورد علاقه‌‌اش است. این افراط باعث دلزدگی فرد از نوحه/ترانه مطلوبش می‌شود، در این وضعیت مداح/خواننده نمی‌تواند اشعار قبلی را تکرار کند و بنابراین به دنبال تولید محتوای جدید می‌رود و چون این اقدام در مدت زمان کوتاهی صورت می‌گیرد احتمال تولید محتوی ضعیف افزایش پیدا می‌کند.
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط و تفریط و عدول از بندگیچون گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست افراط و سبب گردد تو را در ماندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگیمی شود نابود مال و ثروت انسان چه زودهرکه دارد خط مشی نا روا در زندگیهمچو کرمی خشک گرداند درختی بس عظیممی خوراند از درون ، موجب شود ا
به نام او که نام و یادش آرامش بخش دلهاست. 
دوستان عزیزم سلاااااام امیدوارم که هر روزتون از دیروزش بهتر باشه.❣️
همیشه دنبال این بودم که هرچی(ترین) تو این جهان هست مال من بشه. تا اینکه حس کردم دارم ضعیف میشم.چون افراط داشتم تو هرچیزی. تو گوش کردن حرف دیگران، تو توجه به راضی کردن همه آدما،تو درس خوندن، تو غذا نخوردن، تو استراحت نکردن و... این افراط من فک میکنین نتیجش چی بود؟ به هم ریختن روان و آرامشم. واسه خودم یه دیوار ساخته بودم که تو فقطططططططط
زیاده‌روی‌های بعضی از دوستان اهل ادب، از مهم‌ترین عوامل فرار نویسندگان جوان از درست‌نویسی است و آن را سخت و دشوار می‌پندارند.
با زیاده‌روی‌ها چنان دایره‌ی درست‌نویسی را تنگ می‌کنند که پرهیز از خطا را آنچنان سخت می‌کنند که اغلب عطایش به لقایش بخشیده می‌شود. پس بیایید با پاک کردن این تصور غلط از ذهن‌هایمان، با درست‌نویسی مهربان شویم. زبان‌شناسی نباید جایی برای افراط باشد، چنانچه نباید تفریط در آن راه یابد.
کتاب‌های بسیاری در زمین
درست وقتی که باید ازمون اندیشه رو بدم بنا به پیامی که گفتن فقط تا پونزدهم وقته:/ گیر یه پرخوابی عجیب شدم که زیرِ سر قرص و شربت سر ظهری ای بود که خوردم. الانم کلی کار ریخته رو سرم که عملا وقتی برا هیچکدومشون ندارم! مگه اینکه از همین الان بشینم پاش. افراط و تفریط که میگن، همینه:))
یک روزی از ما خواهند پرسید چه شد؟! آن وقت جواب خواهیم داد و خواهند داد که ما دلمان می خواست هدف وسیله را توجیه کند بنابراین برای خودمان راه گریزها و تبصره های دینی ایجاد کردیم.
دروغ گناه بود اما وقتی به هدفمان کمکی می کرد چه اشکالی داشت! 
افراط و تفریط درست نبود اما راه بهتری بلد نبودیم! 
به گزارش خبرگزاری کشک و به نقل از سخنگوی دولت افراط و بی عقلی موزامبیک (تدبیر و امید سابق) زمان برطرف شدن محدودیت دسترسی به اینترنت اعلام شد:
آش ماش به همین خیال باش
یه روز از همین روزا
اینترنتو وصل می کنن!!
پ.ن: جدا از شوخی میگن پنج شب ، یعنی امروز شب وصل میشه! درسته عایا؟
دوباره 22 بهمن شد ...

من که این انقلاب را تحریم کردم و فردا شرکت نخواهم کرد ...

رهبری را تحریم کرده ام به دلیل هر غلط داخلی و خارجی می کند که شرایط زندگی من بحرانی شده

انقلاب را تحریم کرده ام چون زندگی من را اینگونه بحرانی کرده است

افراط گرایان را تحریم کرده ام به دلیل همه افراط های داخلی و خارجی شان که زندگی من را اینگونه به فاک داده است

این انقلاب، اسلام نکبت بار و همه مسئولین ریز و درشتش از شهر و روستا گرفته تا رهبر را

تحریم کرده ام

تح
" تازه‌به‌دوران‌رسیده‌گان و نوکیسه‌گان ، تو را ، ای فلورانس ، آکنده از آن افراطکاری و غروری کرده‌اند که امروز از دست‌ش به فغان آمده‌ای ."
این کلمات را با بانگی بلند و با سری افراشته گفتم ، و آن هر سه که این پاسخ مرا شنیدند به یکدیگر نگریستند ، بدان‌سان که بر چهره‌ی حقیقت بنگرند ؛
کمدی الهی ؛ دوزخ ( دانته آلیگیری )
 قسمتی از دعای امام سجاد (ع) در باب پناه بردن به خدای متعال:
بار خدایا بتو پناه می برم از:
حرص و آز
 تندی غضب و خشم
 تسلط حد و رشک
 سستی صبر و شکیبایی
 کمی قناعت و خرسند نبودن بکمی قسمت و بهره خود
 سوء خلق و بدخویی
 افراط (تجاوز از حد) خواهش نفس و غلبه حمیت
منبع: کتاب ترجمه و شرح صحیفه کامله سجادیه بقلم حاج سید علینقی فیض الاسلام
سلام
من دختری هستم که سنم هنوز به ۲۰ نرسیده، یه دوستی دارم که چند سال با هم دوستیم، ایشون به شدت به من علاقه داره، منم کم کم بهش علاقه پیدا کردم و با هم پیوند دوستی بستیم، اینم بگم که تو مدرسه ام با هم بودیم، خیلی در دوستی افراط میکرد و اذیتم میشدم، کادوهای زیاد (ماهی یک بار) و گاهی آنچنانی ...، کلی برام خرج میکرد (و خانوادمم خیلی ناراحتن از این موضوع) .
چندین بار بهش گفتم من دوست ندارم این کار رو و ارزش معنوی هدیه برام بیشتره، برام هدیه کوچیک و
انسانِ سالم، انسانی است که هر کدام از اعضایش به طور متناسب و هماهنگ رشد کند و الا اگر انسانی به طور مثال دماغش نسبت به دست و پاهایش بیشتر رشد کند شبیه کاریکاتوری بی سر و پا می‌شود.
علاوه بر رشد جسمانی، رشد معنوی انسان هم باید هماهنگ و متناسب باشد. در اسلام گروه‌هایی بودند که در زمینه‌های خاصی افراط می‌کردند.
در زمانِ خود پیامبر، افرادی شب و روز مشغول عبادت می‌شدند، شب‌ها تا صبح عبادت و روز‌ها مشغول روزه‌، وقتی خبرش را به پیامبر رساندند پ

خرافه گرایی و افراط گرایی دینی همیشه نتیجه بدفهمی و جهالت مومنین ساده دل نیست، بلکه گاه نتیجه‌ی شیطنت دشمنان آگاه است.
به اعترافات مشاور امنیتی ساواک در دادگاه انقلاب توجه کنید تا بیش از قبل نسبت به خرافات و ترویج آن حساس شوید و به سادگی از کنار آئین‌های خرافی و جعلی و عقاید افراطی که این سال‌ها پی در پی در حال تولید و ترویج است رد نشوید.

* این مطلب بدون هیچ‌گونه تغییری از کانال دکتر حسین رهنمایی نقل گردیده است.

ایده‌هااز انگیزه‌ها بیرون می‌آیند***گلستان سعدی:یک دورۀ کامل اخلاقیّات اسلامیطبق ذائقۀ ایرانی***اسرائیلخنجری است که به پای جهان اسلام کوبیده‌اندتا به زمین دوخته شود و توان راه رفتن نداشته باشد***خطر اینکه تا در گوگل میزنی "س" حدس میزند "سکس"آنجا معنادارتر میشود که تا در ادامه مینویسی "سا" می‌آورد "سازمان سنجش"***اینکه روی شیشۀ همۀ دکانهایی که عسل میفروشندمینویسند: طبیعی،غیر طبیعی نیست؟***تا زمانی که تعریفمان از افراط همان عدم اعتدالو تعریف
1- الزائد کالناقص :
آنچه زیادی است همانقدر نامناسب است که گویی کم است - افراط و تفریط هر دو مذموم است - آدم سه چشم هم مانند آدم یک چشم ناقص الخلقه است . کاری که چند مسئول دارد مانند کاری که مسئول ندارد به نتیجه مطلوب نمیرسد - همانقدر که نداشتن بک آپ از فایلهای رایانه خطرناک است  نگه داشتن فایلهای تکراری در جاهای مختلف هم خطرناک است چون پیدا کردن کامل ترین فایل یا آخرین تغییر همیشه مقدور نیست .  

2- 
پوشش زمینه. بین این دو افراط گرایی، نقطه ی شگفت انگیزی در قیمت گذاری است که اکثر صاحبان خانه به دنبال آن هستند. خرید کاشی آنلاین به صاحبان خانه امکان انتخاب، انتخاب و وزن خود را در سهولت، بدون فشار از کارکنان فروش. اما چند ترفندی که می خواهید برای استخراج این کاشی کار ارزان آنلاین استفاده کنید.
ادامه مطلب
آیت‌الله شبیری زنجانی:
«همین طور پشت سر هم دهه درست کردن توسط جامعه قابل پذیرش نیست و به مرور زمان زمینه انکار مجموعه عزاداری‌ها را به وجود می‌آورد. افراط در عزاداری‌ها به تفریط می‌انجامد.» (دسترسی در 1398/8/10)
یادداشت‌ها:
ـ پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله شبیری زنجانی (انتشار در 1393/4/6)
ـ یادداشت‌های مرتبط:
آسیب‌شناسی عزاداری!
مداحان و صیانت از عزاداری!
فکر کرده‌ایم تنها عزاداری و اشک مسئولیت ماست!
به قلم دامنه: به نام خدا. میانه‌روی و حدّ وسط چیست؟ «اگر کسی در راه خدا فنا شود و غنی شود میانه‌روست؟» پاسخم به این سؤال سید علی‌اصغر شفیعی:

سلام. در این نظرنویسی‌ات، سؤال گرانقیمتی به درگاه مدرسه‌ی فکرت آوردی. اساساً، از انسان‌های زیرک خوشم می‌آید، اگر زیرک‌ها نباشند، حتی علم هم پیشرفت نمی‌کند. چون علم، با پرسش‌های تازه‌تر جان می‌گیرد. حتی، خون رگ‌های دانش، پرسش و پرسشگری است. برای گذر از شک به یقین، نه ماندن در شبهه و تردید.

پاسخ
بـرخـی در روابـط اجتماعی، ادب و احترام را رعایت نمی کنند، که هم اکنون در بسیاری از کشورهای غربی و شرقی مردم در روابط اجتماعی خود بدون (سلام کردن ) از کنار هم ردّ می شوند.
در مـقـابـل، بعضی دیگر در سلام کردن دچار افراط شده و به مرز چاپلوسی نزدیک می گردند.
ادامه مطلب

باسلاماکنون در سراسر کشور جهت حفظ رسوم قدیم برنامه ریزی میشود تا مردم هر دیار اصالت خود را حفظ نمایند که در این راستا روستای ما زیر صفر است نه اینکه حفظ رسوم نکرده ایم بلکه با پافشاری ندانسته برحذف انها بر امدیم وفکر نکردیم کسانی که این رسوم را پا نهادند چه ایده ونظری داشته وچه زحماتی در راه جا انداختن انها کشیداند .یکی از این رسوم حنا بندان بوده ، چند روز قبل از عروسی کسانی بودند که با پوست حیوانات دف ودهل درست کرده وشب حنا بندان بعد از حنا
پیشینه و اهمیت زبان روسی - ادامههمراه با مفاهیم و ایده های جدید، لغات کوچک و بزرگ خارجی نیز مثل جویبار در روسیه جاری شدند. می توان گفت نفوذ گسترده واژه های اروپای غربی در زمان حکومت به نوعی زمینه را برای توسعه کشور فراهم نمود. در آن زمان استفاده از لغات خارجی مد شده بود. و پطر اول که واژه های جدید زیادی را وارد زبان کرد با افراط در کاربرد لغات خارجی شدیدا مخالفت ورزید.
ادامه مطلب
سرشت ایرانی در طی زمان و بر اثر عواملی ریشه دار چنان شده که بیشتر گراینده به تفکر اشراقی باشد، نه استدلالی؛ بیشتر عاطفی باشد تا واقع بین. فکر اشراقی یعنی آنکه احساس و جهشهای آنی ذهن بیشتر از تفکر و منطق در داوری و تصمیم گیری مداخله داشته باشند. نتیجه این طبیعت احساسی غلبه افراط و تفریط بر امور است و موجب شده ایرانی یا چیزی را زیاد دوست بدارد یا زیاد دشمن...آنچه برای ما از نان شب واجبتر است گسترش سلطه عقل و ضابطه و قاعده می باشد.
محمّد‌علی اسلام
از افراط و تفریط در بیان بپرهیزید. شما ملاحظه کنید در قرآن وقتی درباره‌ی
مثلاً فرض کنید کفّار و مخالفین پیغمبر یک مطلبی را بیان میکند، بعد
میگوید: وَلکِنَّ اَکثَرَهُم یَجهَلون؛ نمیگوید «و لکنّهم یجهلون»،
میگوید: اَکثَرَهُم یَجهَلون، یعنی یک عدّه‌ای هم در بینشان هستند که محکوم
به این حکم نیستند. این جور نباشد که شما به طور قاطع یک مجموعه را نفی
کنید یا اِشکالی بر آنها وارد کنید؛ در حالی که ممکن است بعضی از اینها
مشمول این اِشکال شماها ن
اعتدال
همانگونه که خداوند حالات مختلفی از شادی و سرور را در انسان قرار داده ، در مقابل حالاتی چون ترس ، نگرانی و غمّ را نیز برای انسان مقدر فرموده است ، شاید برخی تصور کنند ، وجود حالاتی که برای انسان درد آور ورنج آور می باشد ، امری بیهوده و زائد می باشد در صورتیکه هر کدام از این حالات برای دلیل و حکمتی در وجود انسان ، قرار داده شده است .
مثلاً اگر ترس نباشد ، انسان خود را از خطرات حفظ نخواهد کرد ، و اگر نگرانی نباشد انسان وسایل ایمنی را برای خود
اعتدال
همانگونه که خداوند حالات مختلفی از شادی و سرور را در انسان قرار داده ، در مقابل حالاتی چون ترس ، نگرانی و غمّ را نیز برای انسان مقدر فرموده است ، شاید برخی تصور کنند ، وجود حالاتی که برای انسان درد آور ورنج آور می باشد ، امری بیهوده و زائد می باشد در صورتیکه هر کدام از این حالات برای دلیل و حکمتی در وجود انسان ، قرار داده شده است .
مثلاً اگر ترس نباشد ، انسان خود را از خطرات حفظ نخواهد کرد ، و اگر نگرانی نباشد انسان وسایل ایمنی را برای خود
زندگی اسباب بازی پر زرق و برقی است که به امانت به ما سپرده‌اند. بعضی‌ها اسباب بازی را آن قدر جدی می‌گیرند که به خاطرش می‌گریند و پریشان می‌شوند. بعضی‌ها هم همین که اسباب بازی را به دست می‌گیرند کمی با آن بازی می‌کنند و بعد می‌شکنندش و می‌اندازندش دور. یا زیاده بهایش می‌دهیم یا بهایش را نمی‌دانیم. از زیاده روی بپرهیز. صوفی نه افراط می‌کند و نه تفریط. صوفی همیشه میانه را بر می‌گزیند.

ملت عشق
✍ #الیف_شافاک

اصولا از بچگی ادمی افراطی بودم یعنی هیچوقت تعادلی نداشتم یا افراط مفرط یا تفریط مفرط.امروز با اینکه صبح رمان کوری را ادامه میدادم تا به صفحه ۱۰۰ام برسم خواهرم گفت بیا و سریالی را که دانلود کرده بود را ببینیم من هم رفتم پیشش و الان که ساعت۲۳.۲۹دقیقه است به اتاقم بازگشته ام!!!!بله یک چنین غیبت طولانی.امروز داییم به خانه ما آمده بود و با مُشت های کرونایی از هم استقبال کردیم. قبلش هم تا میتوانستم در یوتیوب به سر میبردم و هرچیزی که درباره فساد اخلا
ببسم الله الرحمن الرحیم 
 با کسب اجزه و نهایت احترام و ادب به والدین متواضع و دلیر این کودکان آینده ساز، با افتخار بنده م.م  هم یکی از قشر با معرفت و مظلوم کودکان کار هستم و شاید نسبت به دیگر افراد محترم جامعه ، درک و تعصب بیشتری داشته باشم.
 نمی گوییم که تمام مسائل را ذکر خواهیم کرد! بلکه به نکاتی اشاره میکنیم.

ابهت چشمانت ،سالاری دستان کارگرت که مفتخرانه و سینه سپر قد علم کرده ای  قابل مقایسه نیست با بعضی از "بعضی از" بچه بی ادب پودار که ثرو
در این مطلب میخوایم به کابینت های آشپزخانه سفید بپردازیم. رنگ سفید همواره از محبوبیت خاصی بین مردم برخوردار بوده است. این رنگ که یکی از پرطرفدارترین رنگ های کابینت است، درتمامی سبک های طراحی کابینت بکار میره و محدود به سبک کلاسیک یا مدرن نیست. 
رنگ سفید حاوی آرامش و خلوص زیادی در خودش است. به همین دلیل هم طرفداران زیادی پیدا کرده. البته یکی دیگه از دلایل محبوبیت رنگ سفید در کابینت هم اینه که خیلی راحت با سایر رنگ ها ترکیب شده و با طیف وسیعی از
سلام
این چالشا خیلی سخته همیشه!
من تا 20 روز دیگه هم ایده ای ندارم چیکار میخوام بکنم انقدر همیشه کارام رو یه دفعه ای و یهویی و افراط و تفریطی انجام میدم. 
ولی یه چیزی رو مطمعنم، تا 20 سال دیگه حتما گواهینامه ام رو گرفتم! 
یه خل و چلی مثل خودمم پیدا کردم از این سینگلی در اومدم، که بیچاره خونواده، باید دو تامون رو تحمل کنن به جای یه دونه.
بیچاره ها فکر میکردن که میرم یه دختر پیدا میکنم سر و سامون میگیرم ولی نمیدونستن که اینجوری میشه :))

ولی آخرش را
این همون خیابون داخل دانشگاه تهرانه که دیروز داخلش اعتراضات بود.‌ دیروز ۲۱ نفر (از خانواده و اقوام و رفقا) باهام تماس گرفتن و گفتن "مظاهر دانشگاه شلوغه نری دستگیرت کنن! مظاهر تو که دَرسِت داره تموم می‌شه خودت رو بدبخت نکنی یه وقت! مظاهر چیزی ننویس این کشور درست بشو نیست! مظاهر شما اونجا درس هم می‌خونین یا همه‌اش جنگه؟! مظاهر اونجا تانک هم هست سوارش بشی؟!!!"
مشکل کشور ما اینه که درگیر پدیده‌ای به نام "'افراط" هستیم، مذهبی‌هامون حال آدم رو به ه
زیاده‌روی‌های بعضی از دوستان اهل ادب، از مهم‌ترین عوامل فرار نویسندگان جوان از درست‌نویسی است و آن را سخت و دشوار می‌پندارند.
با زیاده‌روی‌ها چنان دایره‌ی درست‌نویسی را تنگ می‌کنند که پرهیز از خطا را آنچنان سخت می‌کنند که اغلب عطایش به لقایش بخشیده می‌شود. پس بیایید با پاک کردن این تصور غلط از ذهن‌هایمان، با درست‌نویسی مهربان شویم. زبان‌شناسی نباید جایی برای افراط باشد، چنانچه نباید تفریط در آن راه یابد.
کتاب‌های بسیاری در زمین
کتاب‌های بسیاری در زمین
کلامی از شیخ بهایی:
آدمی اگر پیامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نیست، زیرا:
اگر بسیار کار کند، میگویند احمق است !
اگر کم کار کند، میگویند تنبل است !
اگر بخشش کند، میگویند افراط میکند !
اگر جمع گرا باشد، میگویند بخیل است !
اگر ساکت و خاموش باشد، میگویند لال است !
اگر زبان آوری کند، میگویند وراج و پر گوست !
اگر روزه برآرد و شبها نماز بخواند، میگویند ریا کار است !
و اگر نکند، میگویند کافر است و بی دین !
لذا نباید بر حمد و ثنای مردم اعتنا کرد
و جز از خداو
خب چند وقتی‌ست که مچ خودم را گرفته‌ام. من برای آدمهایی که می‌خواهم دوستم بدارند چیزی بیشتر از آن هستم که واقعا، بیشتر ابراز دلتنگی، بیشتر ابراز محبت، بیشتر ابراز نیاز، و و و. به عبارتی بیشترین عدم صداقتم را در مقابل آنهایی دارم که می‌خواهم دوستم بدارند و این یعنی پایم گیر باشد خوب بلدم عدم صداقت را. در واقع می‌خواهم که بکشانمشان به جایی که با من لاس بزنند.
خب همین چیز بیشتری نیست. حالا هر پیامی که می‌خواهم بدهم با خودم می‌گویم"ای دوست، چن
خوردن گردو ضمن کاهش خطر مرگ ناگهانی ناشی از اختلالات قلبی و عروقی، از تشکیل سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا نیزجلوگیری کرده و از تصلب شرایین پیشگیری می کند، چربی‌های مفید موجود در گردو، کلسترول بد خون را نیز کاهش می دهد.

امیر المومنین (ع) فرمودند: خوردن گردو در تابستان سبب گرمی و حرارت جسم شده و موجب پیدایش جوش های چرکین در بدن می شود اما مصرف آن در زمستان کلیه ها را گرم نگه می دارد و سردی و برودت را از بدن دفع می کند.

مزاج گردو از منظر طب سنتی، گر
در آیه ۷ سوره مبارکه نبأ آمده است:

«وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا»
«وکوهها را (چون) میخ‌هایى نگذاشتیم؟»

«اوْتَاد» جمع «وتد» به معنای میخ است.
خدای سبحان در زمین ظاهری کوه‌ها را به عنوان میخ قرار داده تا از تزلزل زمین (مواد مذاب و زمین لرزه) جلوگیری کند با توجه به اینکه بین خلقت کوه و قطره آب برای حضرت حق تفاوتی نیست مفسرین می‌گویند: جزییات و کلیاتی که در زندگی افراد وجود دارد همه و همه کار خداست و همان‌گونه که زمین ظاهری را با کوه‌ها حفظ کرده
به گزارش خبرگزاری کشک و به نقل از سخنگوی دولت افراط و بی عقلی موزامبیک (تدبیر و امید سابق) زمان برطرف شدن محدودیت دسترسی به اینترنت اعلام شد:
آش ماش به همین خیال باش
یه روز از همین روزا
اینترنتو وصل می کنن!!
پ.ن: جدا از شوخی میگن پنج شنبه شب ، یعنی امروز که پنج شنبست ، شب وصل میشه! درسته عایا؟
سلام
به نظر شما تعریف شادی چیست؟                        
ازآنجایی که مسأله ی شادی توسط مسلمانان مورد افراط و تفریط قرار گرفته و عده ای دین اسلام را دین اندوه می دانند، لذا جهت تبیین مفهوم و شناخت جایگاه والای شادمانی و ارائه ی عوامل شادی آفرین در مکتب وحی، این موضوع انتخاب شده است. در این تحقیق برای رسیدن به اهداف مورد نظر از کتاب های دینی و روانشناسی معتبر و روش کتابخانه ای استفاده گردید. پژوهش حاضر در جهت اثبات این مطلب است که عوامل معنوی
خیلی خب در این درس می‌خوایم در مورد هدف‌گذاری جغرافیایی یا مبتنی بر موقعیت مکانی صحبت کنیم البته خیلی دوست ندارم این عبارت رو تکرار کنم چون در استفاده ازش افراط می‌شه اما ادوردز در یک کلام به موقعیت مکانی، موقعیت مکانی و موقعیت مکانی مربوط می‌شه باید بفهمی که مشتریاتون کجا هستن و می‌تونید این اطلاعات رو از طریق پلتفرم انلیتیک خودتون به دست بیارین البته اگه از گوگل انلیتیکز استفاده کنین؛ هزاران ابزار دیگه هستن که می‌تونید از اونها برا
خیلی خب در این درس می‌خوایم در مورد هدف‌گذاری جغرافیایی یا مبتنی بر موقعیت مکانی صحبت کنیم البته خیلی دوست ندارم این عبارت رو تکرار کنم چون در استفاده ازش افراط می‌شه اما ادوردز در یک کلام به موقعیت مکانی، موقعیت مکانی و موقعیت مکانی مربوط می‌شه باید بفهمی که مشتریاتون کجا هستن و می‌تونید این اطلاعات رو از طریق پلتفرم انلیتیک خودتون به دست بیارین البته اگه از گوگل انلیتیکز استفاده کنین؛ هزاران ابزار دیگه هستن که می‌تونید از اونها برا

عوارض رابطه جنسی زیاد

کثرت جماع باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود

کثرت جماع باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود . افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن، سیاتیک، نقرس و امثال این ها می گردد .
ادامه مطلب
جلسه دو و سه رو هم دادم و بیست گرفتم ازش:| :)) ولی این روا نبود اقا جان!:)) نه به اون بحث فلسفیسر شبی که چقدر حرص خوردم از دست بچه ها. محمدرضا مدام رو یه مسئله گیر کرده بود و قانع نمیشد! بیتا هی میخواست بهش بفهمونه اگه رسالت اشتباه باشه میشه تغییر کرد! و همین کلی اعتراض اورد رو کار! من همه جونمو گذاشتم وسط که بفهمونم نمیشه انقدر قطعی و مطمئن گفت رسالت و حقیقت فلان چیزه! و الهام و عارفه داشتن با من بحث میکردن و قبول نداشتن حرفمو ولی هیچ دلیل منطقی برا ر
بی اشتهایی عصبی یا همان آنورکسیا نوعی اختلال روانی است که در طبقه‌بندی روانپزشکی به عنوان یکی از انواع اختلالات خوردن شناخته می‌شود. افراد مبتلا به این اختلال، ترس بسیار شدید و غیر منطقی در مورد چاق شدن دارند. همین امر باعث می‌شود که به مقدار بسیار کمی غذا بخورند و رفتارهای غیر معقولانه‌ای جهت کاهش وزن از خود نشان دهند. آن‌ها ممکن است در کاهش وزن تا جایی افراط کنند که سلامت جسمانی شان به شدت به خطر بیافتد و به بستری در بیمارستان نیازمند ش
امروزه قندهای در دسترس انسان ها دو نوع هستند؛ راست گرا و چپ گرا.
بهتر است بدانید بدن انسان ها تنها با قند چپ گرا سازگاری دارد؛ البته به اندازه متعادل و به دور از افراط؛ همانند: عسل، انگور، خرما، توت، انجیر، مویز، شکر سرخ، قند میوه جات و … .
قند راست گرا در حالت تجزیه، نور را به سمت راست می تاباند و چپ گرا نور را به سمت چپ.
قند راست گرا محل مناسبی برای رشد میکروب است اما میکروب نمی تواند از قند چپ گرا تغذیه کند.
قندهای مصنوعی که در آزمایشگاه ها سن
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
 محسن چریک با افراط گری تمام ، هنرمندان مارا خانه نشین میکند_به قول رائفی پور_
اسرائیل،انقلابیون را به افراطی گری متهم می کند
محسن چریک به اسرائیل پناهنده‌ میشود،اسرائیل که منتقد رفتار محسن چریک بود اورا تحویل می‌گیرد و به او تریبون میدهد.
محسن چریک بعد از خانه نشین کردن هنرمندان و ترسیم چهره ای خشک از ایرانیان انقلابی،به تخریب مقام معظم رهبری همت می گمارد
خیلی عجیب است
تهدید می
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):خالی بودن دل ازکینه وحسادت , ازخوشبختی بنده است.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):همیشه جاهل یا افراط گرو تجاوزکار ویا, کندرو وتفریط کننده است.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):مستی غفلت وفریب , دیرتر ازمستی شراب زایل میشود.
پیامبر(صلی الله وعلیه وآله):غنا وآوازه خوانی طلسم زناکاری است.
امام صادق(علیه السلام):خوشرفتاری با همسایه رزق و روزی را زیادمیکند.
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 محسن چریک با افراط گری تمام ، هنرمندان مارا خانه نشین میکند_به قول رائفی پور_
اسرائیل،انقلابیون را به افراطی گری متهم می کند
محسن چریک به اسرائیل پناهنده‌ میشود،اسرائیل که منتقد رفتار محسن چریک بود اورا تحویل می‌گیرد و به او تریبون میدهد.
محسن چریک بعد از خانه نشین کردن هنرمندان و ترسیم چهره ای خشک از ایرانیان انقلابی،به تخریب مقام معظم رهبری همت می گمارد
خیلی عجیب است
تهدید می
بوروکراسی اصطلاحی با معانی مختلف است و این امر موجب می شود که معنی آن درست درک نشود. متداول ترین معانی آن به شرح زیر است:
الف) بوروکراسی به معنی تشریفات زاید ازقبیل افراط در نامه نگاری و اجرای مقررات است که موجب عدم کارآیی می شود. 
ب) بوروکراسی نظامی اداری مانند همه دستگاههای مرکزی و محلی حکومتی است این معنی نیز مشابه با تشریفات زاید است.
پ) بوروکراسی شکلی از سازمان با ویژگیهایی خاص مانند سلسله مراتب، اختیار، مقررات و جز آن است.
هر گونه کپی بر
الان یه سوال برای من پیش اومده
اگه مردم نیم ساعت برن تو مسجد، تو صف نماز جماعت کنار هم بایستن آمار شیوع کرونا بالاتر میره یا اینکه سه چهار ساعت برای ضبط برنامه ی دورهمی بدون ماسک و دستکش به هم بچسبن؟؟
تفرجگاه ها و پارکها تو شیوع بیماری موثرتره یا زیارتگاهها و حرم ها؟؟
قول میدم اماکن مذهبی، آخرین مکانیه که این دولت آزاد میکنه
همیشه دچار افراط و تفریطن، اسم خودشونم گذاشتن دولت اعتدال!
پ‌ن: چرا نگاهمون جوریه که کریه ترین و منفی ترین وجه حرف طرف
همه چیز هایی که باید در مورد روغن دنبه بدانید

روغن دنبه به یکی از روغن‌های طبیعی گفته می‌شود که از چربی گوسفند که در دم حیوان قرار دارد، ساخته می‌شود. روغن دنبه خواص و مضراتی دارد که در طب سنتی از آن بسیار یاد شده؛ استفاده از روغن دنبه با توجه به صحبت‌های ضدونقیضی که درباره آن وجود دارد، باید با احتیاط انجام شود. مصرف کردن روغن دنبه برای افرادی که تحرک فیزیکی کمی دارند، توصیه نمی‌شود. همچنین، استفاده از این روغن برای بیماران قلبی و سال
افراط کلیسا در مواجهه با نیاز جنسی مانند دستور به تجرد ابدی و تحریم روابط جنسی، آنها را به چاه روابط آزاد جنسی، فروپاشی خانواده و آشفتگی روحی ونیستی اخلاق عاطفی انداخت.با تدارک مسکن ارزان، تامین اشتغال، تعلیم روابط زناشویی جهت زمینه سازی ازدواج، پاسخی عاقلانه و منطقی برای نیازهای جوانان آماده کنیم.
اسلام، نیاز جنسی را به رسمیت می شناسد، اما در کنار آن مسئولیت و تعهد عمل جنسی در چارچوب خانواده را اصل اساسی معرفی می کند. محرومیت و رهاسازی ن
مردها چه زن هایی را ترک می کنند؟ *زنان توجه طلب (هیسترونیک)زنانی هستند که دوست دارند مورد توجه واقع شوند، دلشان می خواهد گرم و قدرتمند به نظر برسند در صورتی که به شدت در پشت صحنه، یخ زده اند.*زنان مهرورز حمایت گراین گروه از زنان، مردان را با کودکان خود، اشتباه گرفته اند. دلشان می خواهد مانند یک مادر، شش دانگ مراقب شوهر خود باشند.*زنان بچسب (وابسته)این گروه از زنان، به شدت گیر میدهند. در محبت و بی محبتی، افراط می کنند. دلشان میخواهد همه جا به همسر
آیا قسمت یا سرنوشت از قبل تعیین شده یا دست ماست؟
پاسخ
با شناخت علایق و کسب مهارت‌ها، سکان تغییر و تحول زندگی و شغل خودتون رو تو دستتون بگیرید و هدایت کنید.
 برای رسیدن به موفقیت کافیست عوامل عدم موفقیت را بشناسیم.

عوامل عدم موفقیت
دام خود کم بینی

کمبود عزت نفس
بی انگیزگی در به کارگیری مهارت‌ها
عادت مقایسه خود با اطرافیان
انتخاب سبک زندگی نامطلوب
افراط و تفریط در انتقادپذیری
عدم تصمیم‌گیری سالم
نا امیدی
ادامه مطلب
با ایجاد هویت واحد فلسطینی منسجم‌تر قطعاً شکل‌گیری هویت واحد ملی برای اسرائیل، ممکن نخواهد بود و از این طریق جامعه اسرائیل شاهد دچار تشدید بحران هویت خواهد بود. همچنین می‌توان انتظار داشت که با پررنگ شدن این شکاف‌ها در آینده حتی شاهد فروپاشی درونی این رژیم جعلی بود.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
آنچنان از رحمت خداوند میگویند که نتیجه کلامشان انکار جهنم و عذاب میشود....
آری خداوند بسیار مهربان است حتی از پدرو مادر مهربان‌تر
ولی آنکس که در رحمت و مهربانی و محبت خداوند آنقدر افراط میکند که عذاب را منکر میشودجواب قربانیان اسید را چه میدهد؟
انسانهایی که تا عمر دارند باید تاوان ظلم از  حیوانات پست تری را بدهند و ثانیه ها را با رنج و درد تحمل کنند...
براستی خداوند اگر با آنکس که اسید
​​​​زندگی اسباب بازی پر زرق و برقی
است که به امانت به ما سپرده اند.
بعضی ها اسباب بازی را آنقدر
جدی میگیرند که به خاطرش
می گریندو پریشان می شوند.
بعضی ها هم همین که اسباب بازی
را به دست میگیرند کمی با آن 
بازی میکنند و بعد میشکنندش و
می اندازندش دور.
یا زیاده بهایش میدهیم یا بهایش
را نمی دانیم.
از زیاده روی بپرهیز.
صوفی نه افراط می کند و نه تفریط.
صوفی همیشه میانه را بر می گزیند.
حرکت هوا
لازم است ، هنگام بررسی حرکت هوا ، بین کل کمیت موجود در گردش ، تمایز قائل شود و نسبت آن که از بیرون یک ساختمان پذیرفته شده است. این مرسوم بود که به عنصر دوم به عنوان هوای تازه اشاره شود ، اما از آنجا که آلودگی به یک شکل یا شکل دیگر ویژگی جو شهری است ، اکنون اصطلاح هوای خارج ترجیح داده می شود. در بسیاری موارد ، ممکن است حجم هوای بیرون وارد ساختمان شده باشد نفوذ ، که در این حالت معمولاً از نظر تغییرات هوا یا حجم اتاق در ساعت گفته می شود ، اما
برای پرسه تعاریف زیادی ارائه شده است. خود پرسه آن‌طور که در لغت‌نامه دهخدا آمده است مخفف پارسه است که معنای گدایی می‌دهد. رفتن گدایان به گدایی معنایی است که امروز کمتر از آن برای این منظور استفاده می‌شود. اما در زمانی پرسه معنای مریدی می‌داد که به دستور بزرگ و پیر خود به کوچه‌ها و بازارها برای گدایی می‌رفت. اما در کل و در زبان امروزی آن را افراط در پیاده‌روی می‌دانند یا راه رفتن بسیار و بی‌نتیجه. به راه رفتن بسیار و گردش زیاد در خیابان و
بر بام بلند عشق
با بالی شکسته
غمگین دلی بر پشت 
رمز کدام نفرین تو را جدا کرد از من؟
افسوس!
 ای رمز و راز مهربانی
ای محبوب تر از هر محبوبی
ای نزدیک تر از من به من!
در نگاه تو
هزاران فاخته می خوانند مرا به تو
دریغ می‌کنی مرا از نگاهت؟
افسوس!
رازی نیست
رمزی نیست
این تنها اشتیاق من است به تو
زندگی یعنی،
من دوستت دارم!
تو برایم،
چون آوازی می مانی در کوچه‌ باغ های بی نهایت آفتاب
تو،
مثل بوی محبوبه شب
مثل نجوای ساحل و دریا
تو مفهوم دیگر زندگی....

وقتی از
گاهی اوقات حس خود بزرگ بینی از محیط خارجی به فرد القا می شود.  یکی از همکارانم به من گفت: هنگامی که یکی از کارگرانم، کاری را به بهترین نحو انجام می دهد، از او تعریف و تمجید نمی کنم؛ چرا که بارها در گذشته بخاطر تحسین کارگرانم پشیمان شدم. زیرا میبینم کارگر تحسین شده، گستاخ و متکبر می شود و از اظهار محبت و احترام من سوءاستفاده می کند.
ادامه مطلب
در انتقاد کردن به دو نکته توجّه داشته باشید:
1. در انتقادها سعی کنید که نقطه‌ضعف به طرف مقابلتان ندهید؛ یعنی جوری
حرف نزنید که بتوانند شما را در مرجع قضائی محکوم کنند.
2. از افراط و تفریط در بیان بپرهیزید. شما ملاحظه کنید در قرآن
وقتی درباره‌ی مثلاً فرض کنید کفّار و مخالفین پیغمبر یک مطلبی را بیان
میکند، بعد میگوید: وَلٰکِنَّ اَکثَرَهُم یَجهَلون؛ نمیگوید «و لٰکنّهم
یجهلون»، میگوید: اَکثَرَهُم یَجهَلون، یعنی یک عدّه‌ای هم در بینشان هستن
عوارض رابطه جنسی زیاد

کثرت جماع باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود

کثرت جماع
باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود . افراط در جماع در هر حال مضرترین
چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد،
قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن،
سیاتیک، نقرس و امثال این ها می گردد .
ادامه مطلب
برای پرسه تعاریف زیادی ارائه شده است. خود پرسه آن‌طور که در لغت‌نامه دهخدا آمده است مخفف پارسه است که معنای گدایی می‌دهد. رفتن گدایان به گدایی معنایی است که امروز کمتر از آن برای این منظور استفاده می‌شود. اما در زمانی پرسه معنای مریدی می‌داد که به دستور بزرگ و پیر خود به کوچه‌ها و بازارها برای گدایی می‌رفت و در بازار برای گدایی پرسه می‌زد. اما در کل و در زبان امروزی پرسه را افراط در پیاده‌روی می‌دانند یا راه رفتن بسیار و بی‌نتیجه. در وا

کتاب لذت متن ، رولان بارت ، پیام یزدانجو ، نشر مرکز
بر صحنهٔ متن هیچ شمعی روشن نیست : در پس متن هیچ کسی ( نویسنده یی) فعال نیست و در پیش متن هیچکسی (خواننده ای) منفعل؛ نه سوژه ای است و نه ابژه یی. متن از دیدگاه های دستور زبانی فراتر میرود: متن همان چشم یکتا بینی است که مؤلفی افراط گرا ( آنگلوس سیلسیوس) آن را اینگونه وصف کرده است: «چشمی که من با آن خدارا میبینم هان چشمی است که خدا با آن مرا می بیند. »

لذت متن آن دمی است که تن من راه خود را در پیش میگی
شما فکر کن ۹ تا برادر دیگه داری و یکی از دیگری بهتر. برادرایی ک روزهای بسیار از زیر یک سقف بودن‌تان می گذرد.
برادر هایی ک هرکدام‌شان مستقلا زندگی تشکیل داده اند و جایی مشغول هدفی اند.دست این نه تارا بگیر و برو مسافرت. 
با قطار برو... ک بیشترین زمان ممکن را کنارشان باشی. 
دورترین نقطه ی ممکن را در نقشه پیدا کن ... ک بیشتربین زمان ممکن را.
در طول سفر یک دل سیر نگاه‌شان کن.
اصلا نمی خواهد حرفی بزنی، خوووب نگاهشان کن، حالاتشان را بخاطر بسپار. گذشته ه
گاهی اوقات حس خود بزرگ بینی از محیط خارجی به فرد القا می شود.  یکی از همکارانم به من گفت: هنگامی که یکی از کارگرانم، کاری را به بهترین نحو انجام می دهد، از او تعریف و تمجید نمی کنم؛ چرا که بارها در گذشته بخاطر تحسین کارگرانم پشیمان شدم. زیرا میبینم کارگر تحسین شده، گستاخ و متکبر می شود و از اظهار محبت و احترام من سوءاستفاده می کند.
ادامه مطلب
فربهی مناسک، تقویت یا تضعیف؟

از جمله نشانه های بارز تشیع، حب به اهل البیت علیهم
السلام است که اگر حقیقتا این حب وجود نداشته باشد تردید در شیعه بودن رواست و از
جمله مصادیق حب به اهل البیت علیهم السلام، شادی در شادی آنها و محزون  بودن به حزنشان است.

همانگونه
که در روایت آمده است:

عنِ الامام الصّادِقِ – علیهِ
السَّلام – قالَ: شِیعَتُنا خُلِقُوا مِنْ فاضِلِ طِینَِتِنا
وَ عُجِنُوا بِماءِ وَلایَتِنا یَحْزَنُونَ لِحُزْنِنا ویَفْرَحُونَ لِف
یکی از مشکلات رایج طالبان پیشرفت در مکالمه عربی، یافتــن اسلوب درسی مناسب و کتاب دارای مزیت های لازم برای این کار است؛ تا جایی که افراط در این دغدغه باعث شده است که برخی سر چندراهی گیر کنند و حتی توقف را بر حرکت در یکی از چند راه ترجیح دهند البته با یقین به اینکه همه آنها به یک مقصد ختم می شود؛
این کار اشتباه محض است که انسان در این روزگار که می بایست از همه وقت خود به بهترین نحو استفاده کند، ماه ها توقف کند که آیا کتاب الف را بخوانم یا کتاب ب را
نوشتن میتواند در یک نامه اداری یا دریک درخواست برای انجام کاری تاثیر زیادی بگذارد . اگر در نوشتن متون نامه از واژه های متواضعانه نه به (حالت افراط وتفریط ) به کار رود تاثیر شگفتی دارد.اما امروزه شاید دیگر دست خط به دلیل اینکه نامه ها بیشتر به صورت تایپ می باشد. تاثیر دست خط کم تر باشد اما استفاده از فونت تاثیر گذار و اندازه مناسب قلم و حاشیه بندی صفحات و داشتن قالب واکنش گرا و جملات و واژه های متناسب باسطح شخصیت و طبقه اجتماعی گیرنده نامه  اگر
خرید لوازم آشپزخانه عروس از چالش بر انگیزترین مواردی است که هر عروسی با آن سرو کار دارد . افراد زمانی که در بازار قدم می زنند و تنوع محصولات را می بینند، کلافه می شوند . افراط در خرید لوازم آشپزخانه عروس، امری نادرست و غلط است، زیرا وسایلی که هیچ گاه استفاده نمی شوند، جز شلوغی آشپزخانه مزایای دیگری ندارد . قبل از روانه شدن به بازار، لیست لوازم آشپزخانه عروس را تهیه نموده و سپس اقدام به خرید نمایید . نام یک شرکت معتبر را در هنگام خرید جهیزیه عرو
احتمالا اولین چیزی که با شنیدن روسپی‌گری مقدس runs into your mind،صرف نظر از چند استثنا، بحث صیغه و ازدواج موقته، اما اون‌چه که حدود یک قرن پیش در هند، آفریقا و آسیای غربی اتفاق افتاده تکان دهنده‌تره. 
سال 1004 در یکی از معابد هندی، تامیل، رقاصه‌هایی به پیشگاه خداوند وقف شده‌بودند تا در دو نوبت صبح و شام در پیشاپیش بت برقصند و آواز بخوانند و به تمیزکاری او بپردازند. این زنان که در زبان عادی مردم به روسپی مشهور بودند، درواقع "خادمان یابندگان خدای
چه اندازه و چند مرحله تست بزنیم؟
⁉️خیلی از داوطلبان میخواهند بدانند برای یک درس چند تست کافی است؟
✅جواب این سوال برای هر داوطلب متفاوت است ولی رعایت نکته های زیر در این مورد راهگشا خواهد بود:
1⃣ اگر مبحثی بیش از ۱۰۰ تست داشته باشد به جای حل یکباره بهتر است آن را به چند قسمت تقسیم کنیم و پاسخ دهیم. حل ۱۰۰ تست با فاصله زمانی موثر تر از حل ۳۰۰ تست در یک نوبت است.
2⃣ در تابستان و پاییز باید بیشتر بخوانید و تمرین تشریحی حل کنید در این دوره تنها ۳۰ ت
ما تا
الان معیارهای زیادی را برای ازدواج گفته‌ایم و دو گروه در جمع بندی این ملاکها
اشتباه می‌کنند.

اول: کسانی که افراط می‌کنند. این گروه برای ازدواج
به دنبال فرشته‌ها می‌گردند. وقتی یک موردی برایشان پیش می‌آید می‌خواهد تمام این چیزهایی
که گفتیم را یک جا داشته باشد، چنین کسی اصلا پیدا نمی‌کنید. و شما فقط فرصتها را از
دست می‌دهید. و ازدواج هم نخواهید کرد.
دوم: کسانی که تفریط می کنند. اینها می‌گویند ما با
یکی ازدواج می‌کنیم و بعد هر طور که
عوامل سودازا در بدن
سودای
بیماری‌‌‌‌زا نوعی از خلط است که به علت انواع مختلف غذاها یا بعضی
رفتارها در بدن انسانها ایجاد می‌شود و در واقع یک نوع ماده سمی است.
سودا
به صورت تیرگی پوست ، لکه‌های پوستی ، تپش قلب خود به خود ، وسواس ،
اضطراب ، خوابهای بد ، یبوست ، فکر و خیال بیش از حد بروز می‌کنند و موارد
ذیل جزء مواد سودازا محسوب می‌شوند‌ و باید از آنها اجتناب کرد.
مواد غذایی غلیظ ، گوشت گاو ، چای پرنگ ، کلم بروکلی ، موزهای پرورشی ، سویا.
قارچ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در کتابی که مربوط به احکام خانواده و با همین نام بود چنین آورده بودند که
صفحه ۲۹
 از امام خمینی استفتاء شده است که
آیا برای دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی اجازه امام و مرجع تقلید لازم است؟
و امام در جواب فرموده اند
دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی به هر نحو ممکن بر تمام مکلفین واجب است و مشروط به اجازه نیست
و در صفحه ۲۸همان کتاب
از قول امام خمینی آورده بود
در تمام احکام شرعیه برغیرمجتهد ک
دارم خودمو تیکه تیکه میکنم.
هزارتا برنامه چیدم نه برای زندگی ایده‌آل برای مهدیه‌ی ایده‌آل. اینایی رو دیدین که برای خوشگل شدن توی جراحی زیبایی افراط میکنن؟ من دارم با روحم این کارو میکنم. دشمن شدم با خودم. همه رو میتونم راضی کنم خودمو نمیتونم. اینارو مهدیه‌ای مینویسه که زندانی شده توی خودش. شاید بگین دختر خوب تو غم نداری، غم‌سازی میکنی واسه خودت از سر دل خوشت. منم غم دارم. غم‌های کوچیکی که بزرگ میبینمشون و غم‌های بزرگی که باورم نمیاد بزرگ
برای بیشتر تعطیلات ، غذا نقش اساسی را در تقویت تجربه ، آشنایی با فرهنگهای محلی بازی می کند و صرفاً به عنوان بهانه ای برای آرامش ، باز کردن و افراط کردن عمل می کند. البته همه افراد در هنگام قرار گرفتن در همان صفحه کتاب تلاوت نیستند چگونه غذا تهیه شده استدر حالی که بعضی از مردم اصرار دارند که “آنها به تعطیلات پخت و پز نروند” و ترجیح می دهند وعده غذایی خود را توسط شخص دیگری تحویل داده شود ، برخی دیگر مخالفند که “آنها از آشپزی به عنوان یک سرگرمی
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 30ابان98

1 -امام رضا علیهالسالم، راه پیروی از اهل بیت علیهمالسالم را چه میداند؟
1 )شناخت درست سخن معصومان
2 )اعالم محبت و مودت به معصومان
3 )توسّل و زیارت معصومان
2 -آیه 43 سوره نجم، به کدام نعمت الهی اشاره دارد؟
1 )خنده
2 )گریه
3 )هر دو مورد
3 -در نماز، با کدام آیه از خدا میخواهیم که ما را از افراط و تفریط دور بدارد؟
1 )مالک یوم الدین
2 )ایاک نعبد و ایاک نستعین
3 )اهدنا الصراط المستقیم
4 -قرآن در سوره عصر، الزمه ایمان ب
مامان میگه نجف خییییییییلی شلوغه 
میگه اعصابمون خرده که بیکار تو موکب نشستیم 
میگم زیارت حرم امام علی و... میگه اووووو شلوغه از پارسال که با داداشت رفتم خییییییلی شلوغتره 
میگه چند نفر از کاروان جدا شدن و برگشتن ایران! به این حد یعنی! و فکر می کنم که هنو تا اربعین یه هفته مونده! 
میگه برای چای باید صف وایستی! برای آب هم!!!!! آب گیر نمیاد! 
هوففففف و من دارم لعنت میکنم اونی که گفته برید،غیبت نمی خورید ویزا آزاد ، گذرنامه فقط یه برگه و...
بسه دیگه می
سلام
نظرتون در مورد این جمله چیه که میگن زنی که خرجش بیشتره ارجش بیشتره؟
با دوستانم داشتیم با هم حرف میزدیم که یکی شون گفت: من دوست دارم ازدواج کردم مهریه کم بگیرم و برا مناسبتها هم زیاد کادو و این ها نمیخوام و عروسی ام هم ساده و کم خرج باشه شاید هم عروسی نگیرم.
یکی دیگه از دوستام گفت: این دیگه چه وضعشه اگه بخوای این کار رو بکنی هیچ کس برات ارزش قائل نمیشه. ببین اون دخترهایی که شرط و شروط میذارند چقدر عزیزند و آخر سر هم با بهترین آدم ها ازدواج می
دونکته در بحث جنجالی قبلی جاموند که به زبونم نیومد بگویم یک امر به معروف دو موکل و وکیل دیگه تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل که اولا وقتی حرف از دلسوزان میشه باید فورا یاد امر به معروف و نهی از منکر بیافتیم که همیشه در جامعه ما سست و کنده متناسب با آرمان ها نه الگوی غربی ویا همراه با مشکلاتی همچون افراط و تفریط و حسادته البته جامعه پیشرفته شده دیگه باید امر به معروف یک سیاست و گروهی باشه یعنی پول بدن به فلان نهاد که کار کنه و یه نفر به تنهایی
نمی‌دانم چه اصرار بیهوده‌ایست که ننویسم؛ آن‌هم حالا که بیشتر از هر وقتی انبوهِ کلمات شُره می‌کنند به حجمِ سرم و سرریز می‌شوند تا نرمه‌ی انگشت‌ها! احساس می‌کنم آنقدر در نادیده‌انگاری افراط کرده‌ام که بوی ماندگی گرفته‌اند. امروز اما انگشت‌ها را یله داده بودم سمت کاغذ و گوش به زنگ نشسته بودم که سوت‌ْکشان بیایند و رد بشوند از انگشت‌ها و قطارِ خسته‌ام دمی بیاساید. وقت نوشتن اما جمله‌ها چندپاره شد. چندتاشان گم شدند. یکی دوتاشان به کندی
چگونگی بیان عذاب و رحمت الهی توسط فقها در کلام امیر المومنین علیه السلام
علامه محمد تقی مجلسی قدس الله روحه الشریف می‌نویسد:
و دیگر منقول است در حدیث صحیح از حضرت امام جعفر صادق صلوات الله علیه که حضرت امیر المومنین صلوات الله علیه فرمودند که می‌خواهید شما را خبر دهم از فقیه و عالم حقیقی؟، او آن کسی است که آنقدر از عذاب الهی مردم را نترساند که ایشان نا امید شوند از رحمت الهی و آنقدر از رحمت الهی، نقل نکند که مردم ایمن شوند از عذاب الهی، بلکه
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
شست و شوی واژن: 2 قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید. از این محلول برای شستشوی تمامی ناحیه واژن خود، ناحیه فرج یا لبهای خارجی، لابیای کوچکی یا لبهای کوچک درونی و مدخل واژن استفاده کنید. وقتی از محلول جوش شیرین برای شست و شو استفاده کردید، یک بار دیگر ناحیه را با آب معمولی شستشو دهید و با یک حوله تمیز آن را به صورت ضربه های آهسته خشک کنید. در مصرف جوش شیرین افراط نکنید زیرا قلیایی بودن آن می تواند باعث خشکی ناحیه شود.
نمک حمام: 
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، به‌منظور شرکت در کنفرانس «الإسلام؛ رسالة الرحمة و السلام» (اسلام؛ پیام‌آور مهربانی و صلح)، امروز پنج‌شنبه (8 فروردین 1398) تهران را به مقصد موسکو ترک کردند.
به گزارش شریعت نیوز  ، کنفرانس «اسلام؛ پیام‌آور مهربانی و صلح» که توسط سازمان امور اسلامی و افتای چچن برگزار می‌شود، از امروز پنج‌شنبه (28 مارس/ 8 فروردین) آغاز و تا شنبه (30 مارس/ 10 فروردین) ادامه خواهد داشت.
اختتامیۀ این کنفرانس قرار است 10 فروردین در شهر "گ
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، به‌منظور شرکت در کنفرانس «الإسلام؛ رسالة الرحمة و السلام» (اسلام؛ پیام‌آور مهربانی و صلح)، امروز پنج‌شنبه (8 فروردین 1398) تهران را به مقصد موسکو ترک کردند.
به گزارش شریعت نیوز  ، کنفرانس «اسلام؛ پیام‌آور مهربانی و صلح» که توسط سازمان امور اسلامی و افتای چچن برگزار می‌شود، از امروز پنج‌شنبه (28 مارس/ 8 فروردین) آغاز و تا شنبه (30 مارس/ 10 فروردین) ادامه خواهد داشت.
اختتامیۀ این کنفرانس قرار است 10 فروردین در شهر "گ
استحقاق
طرحواره اسحقاق ناشی از افراط
در ارضای نیازهاست. به عبارتی فرد در زندگی‌اش هیچ گونه محدودیتی را تجربه نکرده
است. آنهایی که در طرحواره استحقاق گرفتار شده‌اند احساس می‌کنند افراد ویژه و
منحصر به فردی هستند. آنها خودشان را «همه کارتوان» و «همه چیزدان» می‌دانند و
اصرار دارند که خیلی زود به خواسته‌هایشان دست یابند. آنها پای‌بند به اصل احترام
متقابل نیستند و در پی ارضای خواسته‌های خود هستند، بدون این که توجه کنند این
خواسته‌ها برای
گاهی توپ هایی به سمت شما شوت می شوند که حتی فرصت نمی کنید زانو بزنید در این زمان بهترین روش برای مهار کردن توپ این است که زمین بخورید.
در مواجهه با توپ هایی که به سمت شما می آیند لازم نیست شیرجه بزنید آنچه باید سریع انجام دهید این است که حالت بدن خود را تغییر دهید و روی توپ بیفتید.
زمانی که نقش زمین می شوید تا توپ را بگیرید سریع پاهایتان را به یک سو برگردانید و دستهایتان را روی توپ بیندازید.
در حالی که نیمه ی بالای بدنتان ثابت است و روی توپ تمرکز
با سلام و احترامنسل قدیم اسفاد در تربیت فرزندان  روشها و شگردهای خاصی داشتندجدا از اینکه وراثت . محیط .خود بر تربیت انسان بسیار تاثیر گذار استاسفادیها جدا از این تاثیرات روشهای مختلفی در تربیت بچه ها داشتنددین و مذهب .فرهنگ غنی اسفاد و الگوهای مهم ، ابزارها و روشهای دیگر از جمله تهدید . تشویق . تنبیه . ترس . زور و تحکم . مقایسه و داستان ها و افسانه ها از روشهای مهم تربیتی بودیکی از روشهای تربیتی ترساندن بچه ها از محیط های خطرناک بوسیله موضوعات
فرض کنید کف دست شما مقداری گندم هست و شما دست خوشگل خودتان را مشت میکنید . حالا گندم ها درون مشت شما هستند و تا بازشان نکنید ( عضلات شما عامل حرکت انگشتان هستند ) نه چیزی از آنها کم میشود و نه اضافه !
فرض کنید موضوعی که به آن تعصب دارید همان گندم است و مشت شما هم ذهن تان . و البته علاقه ی خدشه ناپذیر شما هم نیروی محافظ آن .
مادامی که علاقه و تمایل آتشین تان بطور افراطی و مقدس مابانه از موضوع حمایت میکند نه میتوانید انتقادی را بپذیرید و نه پیشنهادی ر
گاهی توپ هایی به سمت شما شوت می شوند که حتی فرصت نمی کنید زانو بزنید در این زمان بهترین روش برای مهار کردن توپ این است که زمین بخورید.
در مواجهه با توپ هایی که به سمت شما می آیند لازم نیست شیرجه بزنید آنچه باید سریع انجام دهید این است که حالت بدن خود را تغییر دهید و روی توپ بیفتید.
زمانی که نقش زمین می شوید تا توپ را بگیرید سریع پاهایتان را به یک سو برگردانید و دستهایتان را روی توپ بیندازید.
در حالی که نیمه ی بالای بدنتان ثابت است و روی توپ تمرکز
همه نیروهای شیخ به‌کمال بود، اما نیروی آمیزش با زنان در وجود وی از دیگر نیروهای شهوانی افزون بود و در این کار زیاده‌روی می‌کرد. روزی از سوی یاران، زیان زن‌دوستی و پرخوری و شب‌زنده‌داری که شیخ در این هر سه افراط می‌کرد به وی گوشزد شد. شیخ پاسخ داد: خدای بزرگ از نیروهای جسمی و روحی مرا بهرهٔ فراوان بخشیده‌است و من باید از همهٔ این نیروها نیک بهره برگیرم و به‌موقع برخوردار شوم. زیاده‌روی در شهوات سرانجام  خرید کتاب جسم نیرومند شیخ را فرسو

می روم که بروم آموزش ببینم تکلیف این دو واحد عمومی این ترم چه می شود! حقوق سیاسی و اجتماعی در اسلام با یک استاد خوب که روز های سه شنبه اش لغو شده و باید بروم ببینم می شود روز های یکشنبه بروم سر کلاس یا نه! ... برچسب این نیم سال را هم هنوز نزدم روی کارتم. اگر این دو واحد حذف شود، دوازده واحدی میشوم و این ترم هم حذف می شود! مثل حرکت سقل جِیشی ای که ترم پیش زدم! امتحان درس های اختصاصی ام را شرکت نکردم و بخاطرش راهیان نور را از دست دادم و تنبیه شدم و سر ا
سلام
من یه نوجوانی هستم در آستانه جوانی. یعنی 19 سالمه. از اون هایی که تو مهمونی ها موقع غذا خوردن سفره زن ها و مردها از هم جداست. از اون هایی که دختر و پسر ها از ده سالگی به بعد دیگه با هم فقط در حد سلام و خداحافظی حرف می زنن، از اون خانواده هایی که هیچ خنده و شادی واقعی تو مهمونی هاش وجود نداره.
حالا من 19 سالم شده و وقتی به گذشته نگاه می کنم همه ش حسرته که چرا من تو یه خانواده و فامیل شاد و معمولی بزرگ نشدم، چرا من هیچ وقت با دختر عمو هام و دختر خاله
تا حالا شنیدین میگن :(( دختر و پسر ....مثل آتیش و پنبه هستند))

این ضرب المثل علی رغم اینکه به عنوان یک الگوی تربیتی به کار گرفته میشه ولی باید توجه داشت که از لحاظ تربیت صیحیح انسانی و اسلامی دیدگاه درستی را مطرح نمیکند  باید بدانیم که اگر سطح ارزشی نوجوان و جوان را تاحدی پرورش بدهیم و آنها را بی اراده و بی تصمیم جلوه ندهیم و توان خویشتن داری و تقوا را از آنها سلب نکنیم بدون شک به جریان تربیت آسیب وارد نمیکنم
نوجوان و جوان باید خود را چنان با ارز
مشاورهٔ تربیتی

پرسش:روایتی از رسول اکرم(ص) شنیده‌ایم که حضرت می‌فرمایند: فرزند هفت سال امیر، هفت سال بنده و هفت سال وزیر است.به نظر می‌رسد براساس این فرمایش، ما موظفیم در دوران کودکی فرزندمان به تمام خواسته‌های وی تن بدهیم و به‌هیچ‌وجه او را نهی نکنیم. از طرفی با عدم‌تذکر درخصوص خطاهای وی و فراهم‌آوردن تمام خواسته‌های فرزندمان، روحیه‌ای در درون او شکل می‌گیرد که از آن با عنوان لوس‌بودن یاد می‌کنیم. با توجه به این موضوع، آیا باید ما
#نقد شهید مطهری بر سعدی#
من مکرر گفته ام که این شعر سعدی تعبیر صحیحی نیست. علی رغم اینکه سعدی نصایح بسیار سودمندی دارد که از متن اسلام گرفته شده است ولی در سخنانش این چیزها هم هست:
من آن مورم که در پایم بمالند
نه زنبورم که از نیشم بنالند
من افتخار می کنم که یک مورچه ام که زیر دست و پاها پامال می شوم، زنبور نیستم
مجموعه آثار شهید مطهری . ج22، ص: 562
که مردم از نیش من ناله کنند. این درست نیست. زبان حال یک مسلمان این است:
نه آن مورم که در پایم بمالند
نه زن
یکی از چالشای اساسی تدریس، نگه‌داشتن/نداشتن حد وسط توی درس‌دادنه. بر این اساس می‌شه استادا رو به سه دسته تقسیم کرد:
۱.سمت افراط قضیه: تا-بیخِش-درس‌دهندگان. این گروه سرفصل رو تا بیخش می‌گن و کلی هم تمرین و تکلیف بار دانشجو می‌کنن. تخصص اصلی این عزیزانِ دل، تربیت ملابنویسه. چه در امر جزوه‌نویسی، چه در بخش تمرین‌های تحویلی. تو گویی یگانه رسالتشون تربیت دستگاه زیراکسه ولاغیر. توجیهشونم اینه که ما وجدانمون راحته که وظیفه‌مونو انجام دادیم و
کود NPK چیست؟
افرادی که به تازگی وارد کشاورزی شده اند با این کلمه زیاد برخورد کرده اند و با NPK 20-20-20، NPK 15-15-15، NPK 15-5-30، NPK 12-12-36، NPK 5-5-45، NPK 10-40-10 و امثال این ها برخورد داشته اند.
اما معنی این کد ها چیست؟ قبل از شروع توصیه میکنیم مقاله آشنایی با کودهای شیمیایی را مطالعه کنید.
عناصر مورد نیاز گیاهان در دو دسته کلی به عناصر پرمصرف یا ماکرو و عناصر کم مصرف یا میکرو (ریزمغذی ها) تقسیم میشوند.
در مرحله اول ما باید عناصر پرمصرف را تامین کنیم.
اسم کود NPK برگرف
به گزارش روزنامه نگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، حسن روحانی مهتر جمهور ایران به دعوت همتای تاجیکی خویشتن در تاریخ ۱۴ ژوئن سال جاری بوسیله اراده مشارکت در کنفرانس تعامل و اعتماد سازی تو آسیا به دوشنبه پایتخت تاجیکستانسفر می بطی ء. بنابر گزارش مرکز مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان، حضور رئیس جمهور ایران داخل این میتینگ در روانی سفر رسمی «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه این کشور بوسیله تهران و بازدید وی با مقامات عالی جمهوری اسلامی ت
علامه حسن زاده آملی (حفظه الله):
برادرم! حرف این و آن را مزن، دم فروبند و تماشا کن. بنگر و عبرت بگیر. به فکر خود باش. دست توسل به دامن خاتم اوصیاء و اولیاء امام زمان مهدى موعود حجه بن الحسن العسکرى (علیه السلام) دراز کن که گردنه هاى سهمگین و هولناک در پیش دارى و آن بزرگوار امیر کاروان است. از افراط و تفریط بپرهیز! اهدنا الصراط المستقیم گوى. از پیروى نفس حذر کن! از اوباش بگریز! به مضمون نامه اى که در پیش تقدیم داشتم عمل کن. به آن چه که شفاها معروض داش
شهاب الدین یحیی بن حبش بن امیرک سهروردی، ملقب
به الموید بالملکوت، خالق البرایا و قدح الزند- آتش افروز و شگفتی آفرین- و
معروف به شیخ مقتول، شیخ شهید و شیخ اشراق در سال‌ ۵۳۳ -۵۴۹ هجری –  در
شهر سُهرورد دیده به جهان گشود. شهر سُهرورد ( گل سرخ)، در جنوب زنجان و
غرب سلطانیه در ایالت جبال، یعنی ماد کهن واقع شده بود. این شهر در قرن ششم
هنوز آبادان و پُر رونق بود. سهروردی پس از سپری کردن ایام کودکی  در
سهرورد، برای فراگیری دانش راهی مراغه شد. در مراغ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها